Akbank’ta üretken yapay zeka ile avatar dönemi başlıyor

Bankadan yapılan açıklamaya göre, müşteriler, Akbank Mobil’deki ayak izleri ve kişiselleştirme sorularına verdikleri cevaplara göre oluşturulan avatar seçenekleri arasından istediklerini seçebiliyor. Avatarlar üretken yapay zeka ile hazırlandığından tamamen kişiye özel ve benzersiz oluyor.

Ayrıca, doğum günleri, yılbaşı gibi özel günlerde, o güne uygun konseptte kullanıcılara avatarlarını özelleştirme önerileri sunuluyor. Müşterilerin harcamalarına göre avatara güncellemeler getiriliyor.

Uygulamada, sıkça seyahat harcaması yapan bir kullanıcı seyahatsever etiketi ile avatarını güncelleyebiliyor ya da kozmetik alışverişi yapmayı seven bir kullanıcı, bu özelliği avatarına yansıtabiliyor. Kullanıcılara belirli aralıklarla avatarını sıfırdan oluşturma hakkı da tanınıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, Akbank olarak müşterilerin hayatını kolaylaştıran sade, kolay ve hızlı bir mobil bankacılık deneyimi sunduklarını belirtti.

Türkiye de ilkleri yaratarak sektöre öncülük etmeye devam ettiklerini aktaran Yüce, “Akbank Mobil’e eklediğimiz avatar oluşturma özelliği de üretken yapay zeka ve bankacılık uygulamasını birleştirerek müşterilerimizin bankacılık işlemlerini çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyimle yapmalarını amaçlayan bir özellik. Aynı zamanda kendi tercih ve alışkanlıklarına göre oluşturulacak avatarların zaman içindeki değişimlerinin de çok ilgi çekeceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir